stenly a jeho stránky

F - 1

Ve Valencii vyjela poprvé na trať Honda RA108

Tým Honda F1 dnes veřejnosti oficiálně představil monopost RA108, s kterým se chce vydat zpět na cestu vzhůru startovním polem. Vůz byl poprvé k vidění minulý týden na trati ve Valencii, více zde. Po velkém zklamání z loňské sezóny prošla japonská stáj mohutnou reorganizací, v rámci které posílila technická oddělení a do funkce šéfa týmu jmenovala Rosse Brawna.

Při dnešní prezentaci se předseda týmu Yasuhiro Wada věnoval i loňským neúspěchům: "Jak jistě víte, loňská sezóna byla velmi obtížná a zklamáním pro nás. Ale to je teď za námi. U Hondy vždy od lidí chceme, aby pracovali na hranicích možností, měli ty nejvyšší cíle a nikdy neměli strach z chyb. Chyby jsou přirozené, když míříte vysoko, ale akceptuji je pouze jednou."

"Je důležité se poučit z chyb, které jsme udělali a jít vpřed. A to je cíl pro letošní rok. Letos se s novými tvářemi a novými nápady musíme posunout vpřed. Jsem velmi potěšen kroky, které jsme učinili."


"Tento vůz je od loňska velkou evolucí a evolucí také prošel marketingový koncept. Doufáme, že letos nezklameme fanoušky Hondy na celém světě, že budeme podávat lepší výkony a následovat své závodní sny."

Nick Fry dodal k novému vozu: "V roce 2007 jsme nenaplnili očekávání. V důsledku toho došlo v posledních šesti měsících k velkým změnám v týmu. Nazývám to zrychlenou evolucí."

"Celá filozofie designu vozu je odlišná, je jiný ve všech aspektech. Až přijedeme do Melbourne, každý díl vozu bude jiný než loni."

Své cíle představil jako šéf týmu i Ross Brawn: "Naší ambicí je pozitivní pokrok. Dokud půjdeme vpřed, budeme spokojeni. Chceme se vrátit na důstojná bodovaná umístění. V různých oblastech máme obrovský potenciál, v Japonsku a v Brackley. Mým cílem je to vše dát dohromady."

"Tým měl loni velmi obtížný rok a velmi rozumně na naše problémy zareagoval. Problém s naším loňským vozem byl ten, že produkoval hodně přítlaku, ale velmi agresivním způsobem."

"Na tomto voze jsme se zaměřili na vytvoření přítlaku přijatelnějším způsobem, využitelnějším způsobem. Také jsme odlehčili šasi, změnili tvary vozu, aby měl větší potenciál, hlavně pro budoucí vývoj aerodynamiky, protože nás čeká sezóna velmi intenzivního vývoje. Máme mnoho nových nápadů a chtěli jsme vůz, který snese široké spektrum změn v průběhu sezóny."

"Vůz který vidíte je v základní specifikaci, která byla určena na přelomu října a listopadu. V příštích měsících, než se dostaneme do Melbourne uvidíte na voze několik dramatických změn - nový kryt motoru, novou podlahu, nová přítlačná křídla, nová křídla před bočnicemi a další v této oblasti. Takže toto je základní specifikace a pro období před Melbourne máme dobrý program."

  

Žádné komentáře