stenly a jeho stránky

F - 1

Tým Red Bull odhalil v Jerezu monopost RB4

Tým Red Bull Racing se na rozdíl od top týmů rozhodl neuspořádat žádnou velkou prezentaci svého nového vozu. A tak se dnes ráno v poklidné atmosféře ukázal nový RB4 v garáži Red Bullu v Jerezu, kde v těchto dnech probíhají první letošní společné testy týmů F1.

Red Bull bude mít letos poprvé výhodu kontinuity s Davidem Coulthardem a Markem Webberem, dodavatelem motorů Renault, pneumatikami Bridgestone a technickým týmem s Adrianem Neweym, ke kterému se loni přidal Geoff Willis.

Mark Webber na tento aspekt kladl důraz: "Pro nás je letos nejdůležitější kontinuita. Máme stejný motor, stejné jezdce a stejné technické zaměstnance."

"Všichni inženýři, s kterými David (Coulthard) a já pracujeme jsou stejní, takže to nám každou neděli odpoledne pomůže."

David Coulthard řekl po prvním kole odjetém v novém voze: "Je skvělé vidět nový vůz pohromadě. Některé díly dorazily teprve v noci, takže když jsem šel spát, byl tak trochu holý, ale dnes ráno byl v plné parádě! Vypadá super, je na něm mnoho hezkých detailů a protože odjel úvodní kolo a vrátil se do garáže, splnili jsme všechny své cíle! Nyní na tom musíme stavět."

Šéf týmu Red Bull Christian Horner sledoval nový vůz z boxové zdi: "Vidět poprvé nový vůz je vždy klíčový moment. A zvlášť v případě RB4, který představuje obrovské množství práce všech zaměstnanců. V posledních týdnech vyvinula všechna oddělení ohromné úsilí, aby byl vůz pro dnešní shakedown připraven."

Rakouská stáj využila premiéru svého nového vozu k oznámení třetího pilota. Stal se jím devatenáctiletý Švýcar Sébastien Buemi, který bude zároveň závodit v sérii GP2.

 

   

    

   

Žádné komentáře