stenly a jeho stránky

F - 1

Toyota představila TF108

Toyota je v pořadí třetím týmem, který odhalil svůj monopost pro sezónu 2008. Nese logické označení TF108 a japonský tým ho veřejnosti představil dnes ve továrně v Kolíně nad Rýnem.

Šesté místo v poháru konstruktérů 2007 bylo pro Toyotu znovu zklamáním, takže již téměř tradičním cílem do nového roku je zlepšit se.

"Musíme podávat významně lepší výkony než v roce 2007," řekl prezident týmu John Howett. "Věřím, že jsou naše zdroje a hardware na stejné úrovni jako u top týmů, musíme se prostě snažit vylepšit celý komplet."

"Konečným cílem našeho týmu je vítězství, to je jediný důvod naší existence. Vůz se evidentně zlepšuje, řekl bych, dramaticky a kontinuálně, ale stejné je to u ostatních aut. Proto je zásadně důležitý relativní nárůst výkonnosti. Musíme pracovat tvrději a chytřeji než naši konkurenti."

O loňské sezóně pak Howett dodal: "Můj pocit je, že byl vůz občas konkurenceschopnější než výsledky, které jsme viděli. Naše výkonnost je proměnlivá a jedním z problémů je start, protože když nedokončíte první kolo na pozici, na které jste se kvalifikovali, musíte si ho zpět vybojovat."

Šéf týmu Tadashi Yamashina potvrdil Howettova slova: "Samozřejmě, naším konečným cílem je prostřední stupínek pódia. Jsme ve Formuli 1, abychom vyhrávali a chceme toho dosáhnout brzy. Naším jasným cílem pro rok 2008 je velké zlepšení výsledků, protože nejsme spokojeni se svými loňskými výkony."

"Naši jezdci by měli mít za cíl pravidelná bodovaná umístění a boj o stupně vítězů. Jako tým musíme udělat svoji práci a dát jezdcům vůz, který je schopen našich cílů dosáhnout. Inženýři a designéři se velmi snažili, aby vyvinuli co nejlepší auto pro jezdce a ta práce se nezastaví. Všichni v týmu jsou soustředěni na posun vpřed a budeme pokračovat v našem úsilí zlepšovat vůz během roku."

Nová Toyota vyjede poprvé na trať tuto neděli v Jerezu.Žádné komentáře