stenly a jeho stránky

F - 1

Oficiální prezentace Renaultu R28 v Paříži

Tým ING Renault F1 dnes v Paříži oficiálně představil svůj monopost R28. Ten jsme již mohli vidět na trati minulý týden ve Valencii, více zde. Francouzský tým doufá, že se mu s novým vozem podařilo překonat problémy z loňského roku a že Fernando Alonso bude moct znovu bojovat o titul mistra světa.

Prezident týmu Bernard Rey uvedl: "Očekáváme, že bude tým zpět na svém normálním místě a bojovat na čele startovního pole. To je cíl, který tým stanovil pro nový vůz. Na straně techniky všichni tvrdě pracovali, abychom překonali problémy z loňského roku."

"Na straně jezdců byl návrat Fernanda Alonsa velkým povzbuzením. V rámci týmu a Renaultu panuje optimismus."

Technický ředitel týmu Bob Bell uvedl, že se inženýři soustředili na přední část vozu: "Rok 2007 byl podle našich měřítek velmi slabý. Pro rok 2008 jsou tu v rámci týmu velká očekávání a je na nás, abychom jezdcům dali konkurenceschopné auto. Problémy z roku 2007 jsou za námi a co se týče designu vozu, problémy jsme řešili od základu."

"Tým se snažil ve všech oblastech a hlavně v aerodynamice. Zvláštní pozornost jsme věnovali přední části vozu, máme úplně nové přední křídlo a přední zavěšení. Zadní část byla také hodně přepracována a neopomenuli jsme detaily."

"Ve svém prvním testu byl vůz spolehlivý a s výkonností jsme minulý týden dosáhli povzbudivého pokroku. Jsme přesvědčeni, že se pokroky z aerodynamického tunelu projeví na trati."

Na prezentaci byli také přítomni piloti Renaultu a největší pozornost přitahoval Fernando Alonso, který získal 15 ze svých 19 vítězství v GP právě s Renaultem.

"Tým je absolutně odhodlán vrátit se na vrchol, velmi se snaží a pro mě je to velká motivace," řekl Alonso. "Já jsem hlavně závodník a určitě chci vyhrávat. Udělám maximum, aby tomu tak bylo a vím, co se ode mě očekává. Někteří lidé naznačovali, že mám z roku 2007 resty, ale já se na to takhle nedívám. Připravuji se na tuto sezónu stejně jako vždy, soustředím se na svoji práci. Mé první dojmy z vozu byly dobré a tým pracuje neuvěřitelně tvrdě. V tuto chvíli to vypadá povzbudivě."

Týmovým kolegou dvojnásobného mistra světa se stal Nelson Piquet junior, který pro tým Renault v minulosti testoval.

Piquet řekl ke svému debutu: "Melbourne mi připadá stále hodně vzdálené. Čeká nás před ním hodně práce a jsem soustředěn na další testy a vývojový program. To mi také pomůže zlepšit si fyzickou kondici, protože jezdění je vždy ta nejlepší příprava. A můžu se dál učit, abych si byl jistý, že budu na svoji první Grand Prix připraven. Mým cílem je letos získat z celého kompletu maximum a odvést dobrou práci pro tým. Budu se toho muset hodně naučit a výzvy Formule 1 nepodceňuji."

Testovacími piloty týmu Renault se stali Lucas di Grassi a Romain Grosjean.

Závěrečného slova se ujal šéf týmu Flavio Briatore: "Máme vnitřní sílu na to, abychom překonali zklamání. Renault v Enstone investoval do budoucnosti, hlavně s novým CFD centrem, které nám poskytuje stabilitu potřebnou  pro posun vpřed. Nový vůz představuje pro tým změnu směru a s jeho konceptem jsme byli agresivní. Když k tomu přidáte Fernandovy schopnosti vést tým na trati, je to silná kombinace. Vzpomeňte si, že jsme v roce 2007 skončili v šampionátu na třetím místě se špatným vozem, který jsme polovinu sezóny nevyvíjeli. Pro rok 2008 máme dobrý vůz a mistrovského jezdce. Vypadá to slibně."

 

Fotografie R28 (další si můžete prohlédnout v naší fotogalerii)

  

  

  

Žádné komentáře