stenly a jeho stránky

F - 1

FW30 by měl posunout Williams znovu blíže špičce startovního pole

Williams je jedním ze dvou týmů, které dnes ve Valencii provedly tzv. shakedown svého nového vozu. Monopost FW30 je evolucí svého předchůdce, který Williamsu loni pomohl odrazit se od nezdarů z roku 2006 a postupně směřovat zpět ke špičce startovního roštu.

Ve voze se svezl testovací jezdec Williamsu Nico Hülkenberg, zítra ho vystřídají Nico Rosberg a Kazuki Nakajima.

Technický ředitel Williamsu Sam Michael komentoval premiéru FW30: "Zaměřili jsme se na výkon, vyladění celého kompletu a rozložení hmotnosti. Postavili jsme uhlazenější vůz s vyšším standardem kvality výroby. FW30 by měl představovat dobrý krok vpřed, kdy se na celém kompletu projeví pozornost věnovaná všem detailům."

Nový Williams si zachoval nulový kýl a zadní křídlo z FW29, ale přední křídlo má nově tři díly, zvýšily se odvětrávací otvory na bočnicích a v souladu s novými pravidly jsou vyšší i boční části kokpitu, které mají sloužit jako ochrana hlavy jezdce.

Michael pokračoval o novém voze: "Čtyři roky stability v pravidlech nám poskytly dobrý základ pro to, abychom byli s vývojem letošního vozu progresivní. Mohli jsme stavět na dobré spolehlivosti z minulého roku, zatímco jsme část své pozornosti věnovali cílům v oblasti výkonnosti."

 

   

   

Žádné komentáře