stenly a jeho stránky

F - 1

Českou Red Bull Formula Una je studentka Bára ze Vsetína

Pět dní v zázemí velkého světa Formule 1, účast na programu týmů Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso, večírcích a samozřejmě i na trénincích a závodě samotném. Setkání s jezdci a celebritami, které každoročně zaplní Monaco do posledního volného pokoje. To vše a navíc bohatý denní program s dalšími devíti „Unas“ z celého světa čeká na Barboru Čenkovou, vítězku soutěže Red Bull Formula Una v České republice.

Do soutěže, jež v České republice probíhala poprvé v historii, se přihlásilo na 130 žen a dívek ve věkovém rozmezí 14 - 36 let. Z nich pak bylo vybráno deset dívek, jež odjely soutěžit do Prahy a bojovat o možnost osobní účasti na závodě Formule 1. Během odpoledního i večerního programu pak měla porota, složená mimo jiné z Miss Jany Doleželové, expertů na Formuli 1 Pavla Turka a Jiřího Křenka, zástupců vybraných médií i organizující společnosti, dostatek času na výběr první domácí Formula Una. Tou se stala 21 letá studentka ze Vsetína.

Projekt jako takový existuje čtvrtým rokem. Na každém ze závodu je celkem 10 dívek z pořádající země,které mezi sebou soutěží o pomyslnou korunku a účast na celosvětovém finále, které je každým rokem na posledním závodě sezóny.V loňském ročníku zabodovala nejvíce Rebecca Bramich z Austrálie, v roce 2006 pak Helena Ma z Německa. Bude letošní celkovou vítězkou kráska z Moravy? Šanci určitě má …
Žádné komentáře