stenly a jeho stránky

NOVĚ > aktuality

Zima klepe na dveře, pneuservisy praskají ve švech!

Po první sněhové nadílce a prognóze meteorologů zaznamenávají první nápor pneuservisy po celé České republice.
Nejčernější scénáře popisují pokles teplot až o 20 stupňů a přiblížení k bodu mrazu, má sněžit i v nižších polohách a v horách hrozí závěje a sněhové jazyky. Jakmile se tyto předpovědi začnou objevovat v médiích, startuje "přezouvací" šílenství. To potvrzují i majitelé pneuservisů.

"Tento týden máme plno. Zkuste to na začátku příštího nebo v sobotu," uvedl pracovník pneuservisu u pražškého nákladového nádraží. "V posledních dnech pozorujeme zvýšený zájem o přezouvání na zimní pneu. Rezervace termínů zatím nejsou nutné," uvedl Jakub Antoš z pneuservisu Topra Praha. Zvýšený provoz hlásí například i servisy v Mladé Boleslavi, Brně, Jičíně nebo Liberci.

Internetové obchody hlavní nápor zájemců o zimní obutí teprve čekají. Podle mluvčí portálu Kasa.cz Jitky Součkové bylo až do víkendu teplo, a tak se lidé začali o nákupy pneumatik zajímat až v těchto dnech. "Uvidíme na konci týdne," dodala.

Nezapomeňte, že zimní pneumatiky jsou na některých horských úsecích povinné pro všechna vozidla. Na dálnici D1 budou muset mít obuté zimní gumy jen řidiči kamionů.  

Autor: Radek Macháček/ČTK
Žádné komentáře