stenly a jeho stránky

NOVĚ > aktuality

V Česku se bude vyrábět další auto, známe jméno i podobu!

Jihokorejská automobilka KIA odhalila nový model, který se bude vyrábět v nošovickém závodě sesterské automobilky Hyundai.
Novinka vychází z konceptu No. 3 představeného na mezinárodní autoshow v Ženevě. Jmenovat se ale bude Venga.

Auto je kompletně navrženo v Evropě, v Evropě se bude vyrábět a to předevšším pro Evropany. Jedná se o kompaktní MPV o délce 4 068 mm. I přes takto "krátkou" karosérii stojí Venga na podvozku s rozvorem 2 615 mm, což je více než má tuzemská Octavia. Na výšku měří Venga rovných 1 600 mm.

Motorová paleta zahrnuje známé jednotky 1.4 CVVT  a 1.6 CVVT a diesely 1.4 CRDI a 1.6 CRDi ve výkonovém rozpětí 75120 koní. Benzínové jednotky budou na přání vybaveny systémem Stop and Start neboli ISG (Idle Stop and Go), jak jej korejci pojmenovali.

Interiér má zaujmout především nápaditým ztvárněním, kvalitními materiály a variabilitou prostoru jak pro posádku, tak pro zavazadla. O příjemnou atmosféru na palubě se postará prosklená panoramatická střecha.

Oficiální premiéra korejské resp. evropské novinky se odehraje na autoshow ve Frankfurtu. Ceny jsou prozatím zahaleny tajemstvím, ale dá se očekávat, že základní model nepřekročí 300 000 Kč.

Autor: Martin Javůrek

FOTOGALERIE

Kia Venga


KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
KIA Venga
Žádné komentáře