stenly a jeho stránky

NOVĚ > aktuality

Škoda Superb Fastback

Myslím, že mohu čestně prohlásit, že se řadím mezi obdivovatele škodováckého designu, který mám rád zejména pro jeho neokázalost, čistotu a důvěryhodnost. Ve většině případů ve mně vzbuzuje pocit jistoty a také slogan Simply Clever nepovažuji jen za obyčejné marketingové heslo.
Strategie maximálního zavazadelníku mě sice většinou nechává chladným, o to víc ale vždy oceňuji vtipná řešení a strategii balancování na hraně mezi třídami. V modelovém portfoliu ale stále postrádám pomyslný vrchol.

Oním vrcholem by měl být automobil, jenž by definitivně stvrdil, že čistý design škodovky nevychází jen z praktických zákaznických potřeb a požadavků na jednotlivé modely každodenně sloužící rodinám, obchodním cestujícím, manažerům i důchodcům, ale má i svou emocionálnější, a hlavně naprosto moderní tvář, která odhalí celý potenciál designu mladoboleslavské automobilky.

Přišla už doba na takové auto? A jaké by mělo být? Největší "lifestyle", který dnes u škody najdete, je Superb Combi. Proč ne. Nedržme se ale při zdi a zapomeňme i na ty ošklivé koncernové strategie. Mají špičkové značky jako Audi, Mercedes nebo BMW za hlavního "image makera" kombíka? Ani náhodou! Mezi nejelegantnější a nejvíc trendy koncepce dnes jednoznačně patří kupé-sedany. Když se ale podívám například na A5 Sportback a A6 sedan, rozdíl ve tvaru zadní části není zas tak dramatický (a přesto do toho Audi šlo). Zatímco prostor, který je mezi Superbem vycházejícím z proporcí klasických tříprostorových limuzín a variantou kombi, po nové koncepci fastback doslova volá.

V případě Superbu by tak byl fastback zcela svébytným a jasně rozpoznatelným modelem. Navíc ani náklady na vývoj by ve srovnání s návrhem úplně nového modelu jistě nebyly nijak závratné.

Jako fandové škodovky si rozhodně nemůžeme nechat ujít příležitost předvést alespoň skici potenciálně nejsvůdnějšího mladoboleslavského modelu. Troufám si tvrdit, že ani jako koncept na blížícím se podzimním pařížském autosalonu by ostudu neudělal. Co si myslíte vy?

Více o Superbu Fastback na www.auto-design.cz

Autor: Radek Laube, šéfredaktor AutoDesign&Styling

FOTOGALERIE

Škoda Superb Fastback

Škoda Superb Fastback
Škoda Superb Fastback
Škoda Superb Fastback
Škoda Superb Fastback
Žádné komentáře