stenly a jeho stránky

NOVĚ > aktuality

Auta přes růst DPH dále zlevňují!

Ačkoli růst sazby daně z přidané hodnoty napovídal růst i konečných cen automobilů, nestalo se tak. Černý scénář zastavili samotní výrobci resp. importéři aut, kteří pokračujíc v usilovném boji o zákazníka obvykle ceny nezvýšili, ba naopak ještě snížili.
Stojí za tím jediné, prodejně slabý začátek roku a už zmiňovaný konkurenční boj. Obvykle tak lze právě v této době nakoupit automobily za nejnižší možné ceny v historii.

Není třeba problém pořídit nový automobil se všemi zárukami s cenou pod 130 000 Kč. V tomto případě samozřejmě mluvíme o konstrukčně jednoduchých vozech značky Dacia a nejmenších modelech italského výrobce Fiat. Tyto automobilky snížily své ceny až o 80 tisíc Kč, což v absolutním vyjádření není zas tak neobvyklé, avšak v úvahu je nutné vzít cenu automobilu. Zlevnit 80 tisíc z automobilu za milion korun není totéž jako zlevnit 80 tisíc z auta za 250 tisíc korun.

Pozadu ale nezůstávají ani zavedení výrobci.

Například Škodu Fabia lze poprvé v historii zakoupit pod 200 tisíc korun. Za tuto cenu nebylo v minulosti možné pořídit ani spartánsky vybavený model Junior. Levnější jsou i ostatní modely české automobilky. Roomster lze v některých konfiguracích koupit levněji než podobně osazenou Fabii. Na své si přijdou také zájemci o Škodu Octavii II a Superb.  Pokud si nepotrpíte na moderní technologie a hledáte jen robustní přibližovalo za slušný peníz, určitě byste neměli přehlédnout nabídku Octavie Tour, která je teď rovněž nejlevnější v historii.

Opel také zlevnil, a to plošně celé portfolio. Kupříkladu ověřený model Astra Classic III s motorem 1.4 16V stojí příznivých 274 900 Kč. Loňské evropské auto roku, Opel Insignia, s motorem 2.0 CDTi o výkonu 110 koní startuje na 590 200 Kč.

Zlevňuje se také u zbylých koncernových automobilek. Seaty lze pořídit až o 175 tisíc Kč levněji a úspora u Volkswagenů činí zhruba 30 až 50 tisíc korun. Audi jde zase cestou výhodných paketů, které dokáží uspořit až 80 tisíc korun.

Doslova šokuje Renault, který nabízí Thalii za cenu od 139 900 a Megane od 249 900 Kč včetně klimatizace.

Korejci už s cenami příliš neklesají. Cee´d se i přes nárůst DPH prodává stále za stejné ceny a Hyundai i30 dokonce základní verze zdražil o 5 000 Kč. Stále ale koupíte v Česku vyráběný hatchback i30 za příznivých 269 900 Kč. Nejlevnější Cee´d stojí o pět tisíc korun méně.

Při výběru automobilů se však nenechte uchlácholit "cenami od", které se na vás usmívají k každého druhého billboardu. Často jsou totiž navázány na financování pomocí leasingu. Při platbě v hotovosti obvykle platí ceny jiné.

Cenově výhodný je také nákup ojetin, které pochopitelně v reakci na snižování cen nových automobilů také zlevňují.

Podle odhadu Sdružení automobilového průmyslu se letos v Česku prodá okolo 180 000 nových osobních a lehkých užitkových aut, tedy zhruba stejně jako loni.

Žádné komentáře