stenly a jeho stránky

NOVĚ > aktuality

VŠE od > Automix.cz


Dacia Duste je šestým vozem v modelové řadě reinkarnované automobilky Dacia. Napodobí úspěchy předchozích modelů s rumunskými kořeny?
Už potřetí letošní rok prováděla Česká Obchodní Inspekce měření kvality paliv a zjistila, že kvalita pohonných hmot prodávaných v česku se nelepší, ba naopak zhoršuje.
Není žádným tajemstvím, že český vozový park patří k nejstarším v Evropě. Ale to není jediný "primát" českých vozidel, ta totiž podle statistik mají nejméně najetých kilometrů. Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá, v Česku se totiž nejvíce stáčejí tachometry.
Myslím, že mohu čestně prohlásit, že se řadím mezi obdivovatele škodováckého designu, který mám rád zejména pro jeho neokázalost, čistotu a důvěryhodnost. Ve většině případů ve mně vzbuzuje pocit jistoty a také slogan Simply Clever nepovažuji jen za obyčejné marketingové heslo.
Stáčení  tachometrů a jiné způsoby omlazování  aut tvoří neodmyslitelný folklór tuzemského trhu s ojetými vozidly. Je ale opravdu tak beztrestné, jak nás o tom informují sdělovací prostředky? Věřte, že nikoliv!
Kvalita pohonných hmot na českých čerpacích stanicích patří mezi často diskutovaná témata. Podle posledních průzkumů je však jasný jeden trend, kvalita paliv klesá, zatímco cena neúměrně roste.
Březnová  schůze Poslanecké sněmovny skončila v pátek 19. března 2010. Na pořad schůze bylo původně navrženo téměř tři sta bodů, řada z nich však nebyla vůbec projednávána. Mezi nimi i tzv. "expertní novela" zákona o silničním provozu (tisk č. 679), o které jsme na Automixu psali hned několikrát.
Petr Novák, šéfdesignér studia NOVAGUE, na sebe dokázal upozornit už na škole. Mnozí si jistě vzpomenou na přestavbou sériového Superbu, kterou s kolegou pojmenovali ENVE. Po letech se ke tématu škodovky vrátil. Nejde o žádnou zakázku, ale o studii auta, které by motoristy potěšilo a inspirovalo. Přinášíme vám část rozhovoru, který zveřejnil časopis AutoDesign&Styling.
Poslanecká sněmovna může v posledních týdnech svého fungování rozhodnout o věci, která by jistě potěšila nejednoho zdravotně postiženého. Ve hře je totiž zavedení tzv. evropských parkovacích karet, o kterém by Poslanecká sněmovna mohla hlasovat už na své březnové schůzi.
Přinášíme záběry toho nejzajímavějšího přímo z ženevského výstaviště.
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8